Психологічний тренінг «Разом ми – сила»
З метою сприяння розвитку комунікативних навичок, впевненості в собі, взаємодії та доброзичливого взаємного ставлення 17 вересня 2020 р. зі студентами 21- тм групи спеціальності «Туризм» факультету менеджменту Уманського НУС проведено психологічний тренінг на тему «Разом ми – сила».
Тренінг проводила практичний психолог вищої категорії Валентина Мазуренко. Організатором і активним учасником тренінгу, який відбувся в «Софіївці», була куратор 21-тм групи, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Олена Саковська.
Завданням тренінгу було формування сприятливого психологічного клімату в колективі, знаходження подібностей в учасників групи для поліпшення взаємодії між ними, розвиток вміння працювати в команді, згуртування групи, усвідомлення кожним учасником своєї ролі, функції в групі, формування у колективі студентів загалом та у кожного його члена навичок взаєморозуміння, сприяння єднанню студентського колективу через створення доброзичливого психологічного клімату в групі, взаємодопомоги та дружньої атмосфери.
Подібні заняття сприяють саморозкриттю і самовдосконаленню усіх учасників, адже людям приємно працювати у згуртованому колективі, відчувати позитивне емпатійне ставлення та довіру один до одного.
У групах створюється психологічний клімат довіри та групової згуртованості – показника міцності, єдності та стійкості міжособистісних взаємодій і взаємин у групі, що характеризується взаємною емоційною привабливістю членів групи і її задоволеністю. Під час тренінгу, в неформальній, невимушеній обстановці студенти навчалися посилювати позитивний образ власної особистості, розуміти краще людей та самого себе.
Студенти із задоволенням виконували різнопланові практичні завдання (інтерактивні вправи, рольові ігри, роботу в малих та великих групах), мета яких – формування партнерської установки у спілкуванні, удосконалення навичок розуміння та прийняття інших людей, їх внутрішнього душевного світу, вміння бути на рівних із членами групи, оволодіння навичками спільного вирішення завдань, самоаналізу та подолання можливих психологічних бар’єрів.
Учасники тренінгу активно та з цікавістю підійшли до виконання запропонованих вправ і завдань. Виконання завдань дало можливість кожному з учасників провести самоаналіз, сформувати сходинки досягнення особистих цілей, відчути свою цінність у колективі і ін.
Фінальним акордом тренінгу стала рольова гра «Чарівна ниточка», яка дала можливість побачити і зрозуміти ті невидимі комунікативні канали життєдіяльності групи, які формують позитивний соціально-психологічний мікроклімат у групі та налаштовують кожного з учасників на нові роздуми.
Тренінг пройшов в атмосфері психологічного комфорту, позитивної енергетики, взаєморозуміння та гармонії. Студенти із задоволенням працювали на тренінгу, тому що він робить процес пізнання цікавим та легким.
Олена Саковська,
доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи