Меню

Ранкова йога в Софіівці «Вітання сонця»

Йога - стародавня індійська езотерична традиція, основи якої вперше були систематизовані відомим гуру Патанджалі, що проживав у 2 столітті до нашої ери. Проте не правильно було б вважати засновником цієї філософії лише Патанджалі, адже вважається, що йога була передана людству, безпосередньо Творцем через свого посланника-аватара Крішну древньоіндійському пророку Арджуні.

Основи цього вчення були розкидані по всьому стародавньоіндійському епосу - від Вед до Пуран. Проте встановити точні історичні рамки появи цього вчення досить важко.

Вчення йоги багатогранне. Його основна мета - досягнення нірвани (повне поєднання творіння із своїм творцем). Власне і саме значення санскритського терміну "йога" перекладається як "поєднання". Тобто поєднання створеного зі своїм творцем.

Так, в рамках святкування тижня туризму викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи разом зі студентами практикували заняття з йоги. Існує багато форм йоги:

-         йога дії (карма-йога),

-         йога віри та поклоніння (бхакті-йога),

-         йога знання (джняна-йога),

-         йога впорядкованого дихання та правильних поз (хатха-йога),

-         йога пробудження енергії у хребті (лайя-йога),

-         правильного використання звуків та слів (мантра-йога),

-         йога медитації та споглядання (раджа-йога) та інші.

Кожна з них несе в собі єдиний сенс - досягнення певних кроків на шляху до єдиної мети.

Заняття з йоги проводила Ольга Поляшова – інструктор з йоги спортивно-розважального комплексу «Амарант». Вона розпочала знайомство з йогою з Хатхи-йоги. Це влада над тілом та фізичною природою людини. Правильне осягнення хатхи-йоги наділяє людину міцним здоров'ям та продовжує життя, надає нові сили та можливості. Основна ціль хатхи - здорове тіло, яке не заважає духовному росту людини, а тільки допомагає цьому процесу.

Після цього Ольга ознайомила учасників заняття із вправами щодо освоєння практики управління диханням - «Пранаяма йога». Більшість людей приділяють цьому питанню недостатньо уваги: кожен з нас дихає просто автоматично, не підключаючи свідомість до цього процесу. Найчастіше ми дихаємо неправильно, забуваючи, що дихання є основою нашого здоров’я і довголіття. Заняття дихальної йогою допоможуть вам освоїти ази правильного дихання і навчитися застосовувати різні дихальні техніки, що підвищить енергетичний рівень вашого організму.

Пранаяма представляє собою систему дихальних вправ, що є четвертим ступенем йоги, назва якої складається з двох слів на санскриті: «прана», у перекладі означає життєву силу або дихання, і «яма» - управління, контроль.

Вправи даного виду його виконуються в будь-якій медитативній асані. Вони дозволяють наситити кров киснем, зміцнити імунну систему і поліпшити роботу внутрішніх органів.

Ці та інші техніки дихальної йоги для початківців сприяють:

-         змінам процентного вмісту в крові вуглекислого газу і кисню;

-         ефективному масажу внутрішніх органів;

-         включенню в дихальний процес різних груп м’язів, у тому числі й тих, які не беруть участі в роботі при неконтрольованому диханні;

-         рефлекторному впливу на мозок через нюх та інші рецептори;

-         позитивному впливу на нервову систему.

Ольга Поляшова наголосила, що для занять йоги краще підбирати зручний одяг. Він має бути вироблений із натуральних тканин, та таким, щоб не заважав займатися та не відволікав від головного процесу пізнання. Починати треба з маленького. Не треба намагатися осягнути одразу все - це неможливо. До занять варто підходити свідомо. Із повною готовністю працювати та проникати у теорію.

Пропускати заняття не варто, адже кожне тренування - це вивчення нового елементу. Без базових та відпрацьованих знань буде важко крокувати до наступного рівня.

Старанне відвідування та пізнання цієї філософії подарує спокій. Відчуття гармонії між зовнішнім та внутрішнім. Крім того, ви отримаєте прекрасне, підтягнуте тіло та чудово розвинуті м'язи.

Та як і у будь-якій справі - старанність ті відданість - запорука успіху.