Меню

«Розвиток туризму у після воєнний період» – онлайн-зустріч з Головою Державного агентства розвитку туризму

       15 вересня 2022 р. відбулась онлайн-зустріч із Головою Державного агентства розвитку туризму (ДАРТ) - Мар'яною Олеськів. У ній взяли участь викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС, здобувачі вищої освіти, які навчаються на факультеті менеджменту за спеціальностями 241 «Готельно-ресторанна справа» і 242 «Туризм» та ще більше 250-ти учасників.

       Вступне слово зробив Юрій Опанащук Президент Асоціації готельних об'єднань та готелів міст України. Він коротко розповів про основну мету створення Асоціації готельних об'єднань та готелів міст України та про її діяльність за період існування. Окрім того, наголосив на важливості галузі туризму в економічному розвитку України у після воєнний період.

  

       Мар'яна Олеськів у своїй промові розповіла про зміни, що відбулись в структурі галузі. Наголосила, що виїзний туризм у реаліях 2020-2021рр складав лише 15% від попередніх років. Тому Агенство робило основну ставку на внутрішній туризм. Однак нестача кваліфікованих кадрів сприяла лише органічному, а не системному розвитку галузі.

       Вона звернула увагу на те, що децентралізація відкрила можливості для розвитку бізнесу, а саме туристичного бізнесу в окремих громадах. Адже туризм при не високих інвестиціях дає високий рівень ефективності і підвищує зайнятість населення. Тому існує потреба в спеціалістах менеджменту міста, спеціалістах розвитку туризму міста та агломерацій.

       Також перспективними напрямками діяльності навчальних закладів вищої освіти є розвиток практичних навичок у студентів, налагодження  системної співпраці з бізнесом та впровадження обов’язковості знання іноземної мови. 

       Зі свого боку Агентство працює над створенням Інституту гостинності, але  не як закладу, а як інституції, що буде виступати центром координації між студентами, бізнесом і державою.

      На завершення вона закликала студентів після закінчення навчання іти працювати в державні органи, а не до приватних туроператорів і таким чином розвивати туристичну галузь України.

 

   

      У процесі зустрічі, учасники задавали багато питань та цікавились напрямками стратегії розвитку туризму, обговорювали проблемні питання діяльності готельно-ресторанного бізнесу.

      Загалом, на цій зустрічі студенти та викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС змогли дізнатися цікаву інформацію, та поближче познайомитися із сферою туризму. Дякуємо за цікавий досвід, який ми зможемо використати у майбутньому.

 

Людмила МАЛЮГА,

к.е.н., доцент кафедри 

туризму  та готельно-ресторанної справи