Меню

Семінар «Навчання і психологічна безпека - як тримати баланс під час війни»

        Ментальний стан українців зараз не дуже стабільний. Така нестабільність – нормальна реакція на ненормальні обставини. Перепади емоційних станів під час війни – це типово. Питання в тому, як ми діємо та повертаємо себе до раціонального стану.

         Як працювати з негативними емоціями, що виникають під час війни? Як проживати їх безпечно для здоров’я?

  

   

         Не є великою таємницею, що емоції — це біологічні процеси, що відбуваються у психіці, відповідно заряджаючи тіло до якоїсь дії. Відчуття страху, тривоги, гніву або радості — усе це дія гормонів, які вивільняються в організмі.

         Є емоції, які надають нам наснаги, а є емоції, які нас виснажують та забирають життєві сили. Шкідливими ми називаємо емоції негативні, що тривають довгий час. Тобто те, що в науці називається тривалий стрес. Коли стрес інтенсивний і триває довго, наша психіка може з ним не справлятися.

       

   

       Вчитися у теперішніх умовах потрібно і важко водночас. Важливу роль тут грає психологічна складова, тому разом із освітянами обговорили ці складні моменти на  семінарі «Навчання і психологічна безпека - як тримати баланс під час війни» 29 квітня о 14:00 онлайн на платформі Zoom.

        Освіта, яка дає свободу та силу - під таким гаслом пройшла зустріч із досвідченою психологинею Євгенією Аракєлян на якій поговорили про:

  • поняття психологічної безпеки і благополуччя
  • те, що можемо зробити у ситуації стресу, хаосу
  • кола впливу - що контролюю, що ні
  • як відчувати власний стан викладачу, керівнику, батькам
  • коли говорити з дітьми, підлітками, юнаками про війну, зміни
  • як саме заохочувати вчитися
  • що постає мотиватором, коли все знецінюється
  • як працювати з негативними емоціями
  • способи залишатися емоційно стабільними

     

 

         Погодьтеся, неможливо не реагувати на те, що відбувається навколо.  Але знайте, наші емоції — абсолютно нормальні.

          Якщо ви помічаєте, що хтось поруч потребує вашої підтримки, то обов'язково дайте її. У складні часи людям властиво об'єднуватися. Відчуття, що ти не один, додає сил і енергії, які допомагають впоратися з емоційною нестабільністю. Це правило діє і в зворотньому порядку — якщо вам потрібна підтримка, не соромтеся її просити!

            

Валентина Непочатенко

к.е.н., доцент кафедри туризму та

готельно-ресторанної справи