Меню

Семінар-тренінг «Надання послуг гостинності у сільському зеленому туризму для господарів садиб»

В українських селах на сьогодні існує ряд проблем, основні з них пов'язані з відсутністю мотивації до праці, бідністю, трудовою міграцією, безробіттям, занепадом соціальної інфраструктури, поглибленням демографічної кризи та деградацією поселенської мережі. Це свідчить про незадовільний стан розвитку сільських територій і дає підстави пошуку шляхів його удосконалення. Важливим заходом відродження села в нашій державі є розвиток зеленого туризму.

Своєрідна мода на відпочинок у сільській місцевості, що набуває сили в Європі останніми роками, дійшла й до України. Зелений туризм, як відпочинок у селі, для України не є новиною, адже ще на початку XX ст. до карпатських сіл приїжджали на відпочинок відомі українські письменники, художники, артисти, політики.

Проблема розвитку сільського туризму в Україні особливої актуальності набула в останні роки. Організація відпочинку на селі має надзвичайно позитивний вплив на економіку та екологію регіонів України за рахунок використання наявного приватного житлового фонду, розширення сфери зайнятості сільського населення та можливостей реалізації на місці продукції особистого селянського господарства, забезпечення туристів екологічно чистими продуктами харчування та збереження природи внаслідок зниження антропогенного пресу. Мальовнича природа України дозволяє розвивати цей вид відпочинку практично у всіх регіонах.

27 травня колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяв участь в семінарі – тренінгу «Надання послуг гостинності у сільському зеленому туризму для господарів садиб».

Програма семінару включала розгляд актуальних проблем розвитку сільських територій,  розширення асортименту туристичних послуг на селі та юридичні засади діяльності з організації послуг гостинності в садибах.

Модератор Олена Мотузенко, кандидат географічних наук, експерт Проекту ГЗ з розвитку еногастрономічного туризму, у вступному слові ознайомила учасників з потенціалом сільських територій для розвитку туризму в умовах пост корона вірусу.

Продовжуючи тему семінару-тренінгу Володимир Васильєв, Президент ГО «Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні» ознайомив учасників з дорожньою картою підготовки сільської садиби до прийому туристів. В своїй презентації окреслив 10 основних очікувань туристів, деякі рекомендації для власників гостинних садиб (засобів розміщення) в рамках послаблення карантину) та алгоритм оцінювання вигоди від агро-, гастро- та енотуристичної діяльності для добробуту родини та громади.

 Поділилися досвідом організації кращих зелених садиб Олена Щербань, господиня ЕтноЕкоАгросадиби-музею «Лялина садиба» та Людмила Усова, господиня сільської садиби «Покровська».

В кінці семінару всі учасники мали можливість задати питання організаторам.