Співпраця з одеськими колегами продовжується
7-8 жовтня 2021 р. в Уманському національному університеті садівництва відбувся науково-методичний семінар «Перспективи розвитку підприємництва, туризму та готельно-ресторанної справи в епоху трансформаційних змін», організаторами якого виступили кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва і кафедра підприємництва та туризму Одеського національного морського університету.
Модератором семінару була доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Олена Саковська, яка на початку свого виступу ознайомила присутніх з історією та сьогоденням нашого університету, його здобутками і надбаннями. А також наголосила на важливості проведення таких заходів з метою налагодження співпраці та обміну досвідом в сфері наукових напрацювань, в організації навчального процесу і побажала учасникам зібрання плідної роботи та продуктивного діалогу.
У своїй науковій доповіді вона докладно висвітлила проблемні питання розвитку туризму в умовах пандемії коронавірусу, сучасні тенденції та екстерналії функціонування сільського зеленого туризму в Україні та світі. Адже згідно зі спостереженнями фахівців, людство майже повністю «транспортувало власне життя в Інтернет», багато компаній, у тому числі туристичних, також почали співпрацювати на міжнародній арені «в режимі онлайн». У результаті чого національні кордони держав поступово «втрачають свою значимість». Віртуальні зустрічі, екскурсії замінюють поїздки та мандрівки, а туристична галузь намагається протистояти цим викликам.
Учасниками семінару були науково-педагогічні працівники обох університетів. В ході цієї зустрічі учасники зібрання обмінювались регіональним досвідом проведення наукових досліджень, ділились своїми напрацюваннями з колегами, адже на цьому семінарі зібрались науковці, які щиро люблять свою справу і не шкодують ніяких сил, щоб стати в цій справі кращими.
З вітальним словом до учасників науково-методичного семінару звернулась завідувач кафедри підприємництва та туризму Одеського національного морського університету, д.е.н, професор Ірина Савельєва, яка представила учасників семінару з ОНМУ і охарактеризувала досягнення і здобутки свого навчального закладу. В своїй науковій доповіді вона окреслила тенденції та перспективи розвитку бізнесу у сфері послуг в епоху трансформаційних змін.
Про стимулювання інноваційних процесів в туристичному бізнесі докладно розповіла д.е.н, професор кафедри підприємництва та туризму ОНМУ Марина Балджи.
Практичним досвідом та особливостями розвитку туризму у сучасних умовах господарювання поділився к.е.н., доцент ОНМУ Андрій Іванов.
Вплив пандемії, пов’язаної з поширенням хвороби викликаної COVID- 19, на розвиток туризму в Україні висвітлила в доповіді к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Раїса Кожухівська. Вона зосередила увагу присутніх на питаннях важливості вчасного застосування протиепідеміологічних заходів для запобігання поширення хвороби. Адже пандемія коронавірусу продовжує крокувати планетою, погрожуючи не лише другою хвилею драм і трагедій людського життя, а й серйозними наслідками для світової економіки, в тому числі для туристичної сфери.
Одним з блоків науково-методичного семінару був «Методичні підходи до формування ОПП зі спеціальностей 241«Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм». Адже вдало сформована освітньо-професійна програма – запорука професійної підготовки здобувачів вищої освіти.
У сучасному високотехнологічному світі, коли кожна людина може легко отримати необхідну їй інформацію, а значить, отримати потрібні знання, подібні заходи стимулюють науковців поділитись своїми науковими напрацюваннями, обмінятись досвідом, результатами наукових досліджень з колегами.
Олена Саковська, к.е.н.,
доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи