Меню

Студентський майстер-клас «Кухні народів світу»

«Їжа не менш складна наука, ніж фізика або хімія»

Гордон Рамзі

У кожного народу є своя національна кулінарія, для якої характерні власні, відмінні від інших, національні страви. На специфічні особливості національних кухонь впливають географічне розташування країни, її клімат, матеріальне виробництво, релігійні обряди. Виявом справжньої гостинності та високої поваги є вміння господарів нагодувати гостя звичними для нього стравами. Цим жестом вони дають гостеві зрозуміти, що не хочуть, щоб він відчував себе на чужині. Врахування національних традицій харчування це запорука успіху індустрії гостинності.

В рамках вивчення дисципліни «Кулінарна етнологія» на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва було проведено майстер-клас «Кухні народів світу», учасниками якого стали студенти 3 курсу напрямів підготовки «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм».

Під час майстер-класу студенти презентували страву певної країни, досліджували історію її походження, національні традиції, особливості приготування, гастрономічні звички та прийоми подавання страви до столу народів різних країн світу. На майстер-класі були представлені національні страви: української, молдовської, російської, вірменської, італійської, ірландської, турецької, японської та американської кухонь.

Особливий інтерес викликала історія походження страв та їх географічне поширення. Наприклад, винахідником звичного для нас салату Олів’є вважається французький кухар Люсьєн Олів’є, який вперше приготував його ще в 1860 році. Він був власником знаменитого трактиру «Ермітаж» в Москві. В той час для приготування салату використовувався телячий язик, рябчики, чорна ікра, раки, омари, каперси, свіжий салат та домашнього приготування соус провансаль.

Цікаво було дізнатися легенди виникнення піци, походження і розвиток культури суші, історію відомих і вишуканих східних солодощів та ще багато іншого.

Під час майстер-класу студенти отримали знання щодо основних принципів, процесів, що застосовуються у приготуванні кулінарних страв національних кухонь та набули практичних навичок, необхідних для майбутньої виробничої діяльності.