Меню

Українська пісня як етнографічна складова туризму

До святкування тижня української писемності та мови в стінах Уманського національного університету садівництва 5 листопада 2019 р. пройшов захід «Наповним піснею наш край квітучий».

Українська народна пісня, яка як і весь фольклор найкраще відображає світобачення та традиції етносу.Пісня – духовне обличчя нації і не тільки духовне, бо пісня також відображає найважливіші історичні події життя народу та особисті переживання.

Залучення студентської молоді до проведення заходів, які допомагають зберегти традиції та краще зрозуміти українську культуру є дуже важливими.

Українську народну пісню відносять до етнографічного туризму з яким студенти спеціальності 242 «Туризм» знайомляться під час вивчення основ туризмознавства, світових культурно-мистецьких туристичних ресурсів, туристичних ресурсів України та інших.

Етнічний туризм – це чудовий спосіб дізнатися більше про своє коріння або вивчити історію народу вченим, любителям.У корінного жителя етнотуризм пробуджує любов до власної культури, рідної мови, мистецтва, своєї землі.

Учасниками свята української пісні «Наповним піснею наш край квітучий» стали студенти факультету менеджменту. Від кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС інсценізований номер під пісню «Ой під вишнею під черешнею» представили студенти першого курсу спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм».

Головним завданням студентів було не тільки заспівати народну пісню а й створити необхідну емоційну складову інсценізації, щоб глядач зміг перейнятись духом української культури та етносу.Разом з тим студенти-учасники заходу мали можливість на практиці удосконалити свої анімаційні навики.

Всі учасники заходу отримали масу позитивних емоцій від дійства яке організували викладачі кафедри української та іноземної мов, студенти та учасники Центру культури і виховання Уманського НУС.

 

Світлана Тимчук, к.е.н., доцент кафедри

туризму та готельно-ресторанної справи