Меню

Технологія приготування страв італійської кухні

Італійська кухня є однією із найпопулярніших кухонь світу. Таку популярність вона здобула завдяки різноманітності і неповторності страв. В Італії деякі страви можуть готуватись не лише в окремому регіоні, а й в одному населеному пункті. Неповторності стравам італійської кухні додають високоякісні продукти і різноманітні додатки, серед яких великого значення мають овочі та трави. В італійській кухні - типовій кухні з регіону Середземного моря, царюють одноосібно овочі.

Сьогодні, студенти 21-гр групи спільно з доцентом кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Людмилою Нещадим, на базі навчальної лабораторії, ознайомлювались із технологією приготування найбільш популярних страв італійської кухні, а саме супом мінестроне та пастою.

Мінестроне - «великий суп», суп з великою кількістю інгредієнтів - страва італійської кухні, легкий суп із сезонних овочів, іноді з додаванням пасти або рису. Мінестроне - одна з найпоширеніших в Італії страв.

Як правило, традиційний рецепт передбачає, що овочі ріжуться, варяться до готовності, половина - подрібнюється в блендері до консистенції пюре, котре потім додається назад до супу. Також, можна приготувати мінестроне із соусом, наприклад, песто.

Студенти дізнались особливості приготування бульйону - важливого компонента в мінестроне. В італійській кухні, зазвичай, використовують овочевий бульйон, рідше - м'ясний. Часто використовують бульйон, що зварений з окосту і панчетти, з додаванням спецій і виноградного вина.

Обсмажування овочів має бути повільним і поступовим, на невеликому вогні, в оливковій олії. Італійці обсмажують цибулю, селеру, часник, моркву і фенхель. Також, використовують цукіні та гарбуз. Тільки така неспішна технологія приготування овочів дає змогу приготувати насичений ароматний мінестроне.

Студенти ознайомились із технологією приготування італійської пасти. Паста, яка, як відомо, прийшла до нас із Італії, готується виключно з твердих сортів пшениці. Таке борошно багате на клітковину і містить мінімальну кількість крохмалю. Ці продукти легко засвоюються організмом, і, відповідно, від них не гладшають. Саме тому італійці виглядають досить стрункими при безкінечному поїданні спагеті, лазаньї, тальятелле та інших видів пасти.

Людмила Нещадим ознайомила студентів із особливостями приготування різних соусів до пасти. Сьогодні студенти готували соус бешамель із копченою куркою, шампіньйонами та пармезаном.

Позитивні емоції та гарний настрій під італійські аромати, приготовлених став, було забезпечено!!!