Меню

Тренінг: «Надання першої домедичної допомоги»

        Для студентів Уманського національного університету садівництва проведено тренінг: «Надання першої домедичної допомоги». Даний тренінг провели викладачі Уманського медичного фахового коледжу Марина Шевчук, Валентина Домбровська та Вікторія Виштакалюк. 

       Домедична допомога — невідкладні дії та організаційні заходи, спрямовані на врятування та збереження життя людини у невідкладному стані та мінімізацію наслідків впливу такого стану на її здоров’я, що здійснюються на місці події особами, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні володіти основними практичними навичками з рятування та збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані, та відповідно до закону зобов’язані здійснювати такі дії та заходи.

     

        Вміння надавати першу домедичну допомогу напряму пов’язано з поняттям збереження життя. У мирний час  прибуття швидкої в середньому становить 20 хвилин. За перші 2-3 з них постраждалий може втратити критичний об’єм крові, що призведе до летальних наслідків. Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. В умовах нестачі часу і відсутності поруч спеціалізованих медичних працівників важливо діяти швидко й рішуче, оскільки кожна секунда має велике значення. За даними провідних фахівців, коли 10% населення країни володіє навичками першої домедичної допомоги, летальність на догоспітальному етапі зменшується в середньому на 20%. Сьогодні це без перебільшень може врятувати життя.

     

        Під час тренінгу студенти дізналися, як зупиняти кровотечу з використанням тампонади та джгутів, як діяти при опіках тіла, переохолодженні, зупинці серця. Дізналися факти про кров, ознаки кровотечі та кровоспинні засоби, джгути та важливі принципи роботи з ними, основи зовнішнього масажу серця та методи зупинки немасивних кровотеч, дії для зігрівання потерпілого та опіках трьох ступенів, а також загальну хронологію надання допомоги. 

       Навчилися зупиняти кровотечу методом накладання джгута (турнікету), тампонади та створювати джгути з підручних матеріалів, оцінювати свідомість постраждалого та звільняти дихальні шляхи, здійснювати зовнішній масаж серця, проводити огляд постраждалого та викликати швидку.

       На тренінгу було розглянуто протокол «Базової підтримки життя», а саме кожен студент вчився проводити серцево-легеневу реанімацію, робити «стабільне бічне положення» та в разі удавлення використовувати «прийом Геймліха».

     

      Крім того, студенти мали можливість спробувати як використовувати дефібрилятор. Дефібрилятор - спеціальний апарат, що впливає на серце короткочасним потужним електро  імпульсом. Він необхідний для серцево-легеневої реанімації, яку потрібно зробити до приїзду ЕМД. Прилад сам аналізує стан людини. Запорукою порятунку пацієнтів є дефібриляція на перших п'яти хвилинах після зупинки кровообігу.

      Участь у тренінгу дозволила студентам набути навичок, необхідних для реагування на кризові ситуації та збереження життя. Набуті навички та отриманні знання вони можуть передати друзям, іншим студентам та цивільним особам, таким чином розширюючи мережу людей, готових надати допомогу в критичний момент. В цілому тренінг дав можливість здобути навички рятування та стабілізування життя людини до приїзду медиків. 

Завжди пам’ятайте – Ваші руки можуть врятувати життя людини!