Меню

Туристична подородож «Wonder Hippotherapi» та «Fantasy Land»

Всесвітня туристична організація Об’єднаних Націй  почала відзначати Всесвітній день туризму 27 вересня, з 1980 року. Ця дата була обрана тому, що в цей день у вересні 1970 року був вперше прийнятий Статут ВТО.

     На своїй XII сесії в Стамбулі (Туреччина) в жовтні 1997 року, Генеральна Асамблея ВТО ООН прийняла рішення щороку призначати приймаючу країну, яка виступатиме в якості партнера Організації в святкуванні Всесвітнього дня туризму.

На 21-й Генеральній асамблеї ВТО ООН в Медельїні, Колумбія (17 вересня 2015р.) Катар був обраний офіційною приймаючою країною для Всесвітнього дня туризму в 2017 році — країна, що формує розвиток туристичної галузі. З 1980 року Всесвітній день туризму присвячений певній тематиці  —  в 2017 році: «Сталий туризм — інструмент для розвитку».

Сталий туризм є інструментом для розвитку і в Україні, оскільки величезний потенціал туристичного сектора може стати агентом позитивних змін як в країні, так і окремих громадах.

Насолодитися неймовірним розмаїттям нашої планети і красою світу, в якому ми живемо, перевірити на собі важливість і користь доступного туризму для суспільства вирішили в День туризму викладачі та студенти Уманського НУС і вирушили в туристичну подорож на атракції «Wonder Hippotherapi» (Жашківський кінно-спортивний комплекс  «Parade Allure» ) та «Fantasy Land» (с. Сорокотяги).

В подорожі групу туристів супроводжувала гід-екскурсовод Ліана Роднікова (ПП «Експотур»), яка з перших хвилин захопила увагу аудиторії цікавою розповіддю про українське село, що має надзвичайно багату історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, даровані природою мальовничі ландшафти, а також лікувально- рекреаційні ресурси.  І майбутнім фахівцям в галузі туризму залишилося лише ефективно скористатися цим, формуючи туристичний продукт, що зацікавить не лише внутрішніх туристів, а й репрезентує Україну світові через тематичні тури на основі історичних, географічних та ландшафтних багатств.

«Катайтеся верхи – і будете здорові, як коні!» – говорив Гіппократ. Пораненим він прописував верхову їзду, щоб допомогти їм відновити м’язи. Меланхолікам – щоб вони, катаючись, розвіювали темні думки й навіювали світлі. А здоровим – для профілактики.

Європейські й західні фахівці заявляли, що за допомогою іпотерапії можна лікувати масу захворювань, серед яких: остеохондроз, сколіоз, хвороби шлунково-кишкового тракту, діабет, неврастенія, серцево-судинні захворювання. Але найважливіше, що коні «допомагають» дітям боротися з такими недугами, як ДЦП й аутизм. У тварин також сильне біополе, яке в основному позитивно діє на людину – зокрема, знімає відчуття самотності й безвиході. Кінь у даній ситуації, будучи донором на енергетичному рівні, дає позитивний енергетичний заряд і допомагає людині знову відкривати для себе світ відчуттів і емоцій, що сповна на собі відчули, перебуваючи у кінно-спортивному комплексі  «Parade Allure» екскурсанти. Проте поряд з надзвичайними емоціями, екскурсанти ще й отримали знання з історії заснування Жашківського кінного заводу, який є одним з лідерів конярства не тільки в Україні, але і в Європі, маючи добірний сім'яний фонд, новітні технології догляду за тваринами. Спеціалізується на розведенні, вирощуванні і тренінгу коней західноєвропейських порід (Весфальская, Гольштинські, Ольденбурзька, Ганноверська, Бельгійська теплокровних, Рейнська, Голландська теплокровних, Французька сель). Досягненням Жашківської кінно-спортивної школи є його поголів’я, яке складається з жеребців і кобил зі світовими іменами. Дев’ять жеребців заводу мають ліцензії: Cornet Obolensky, Captain Fire, Lancer III, Artifex, Consolidator, Copperfield, Comme il Faut, Congress, Grand Sportage. 95% маточного поголів’я — це еліт клас, більшість з якого премійовано в Німеччині. Щорічно фахівці Вестфальського кінного союзу таврують народжених лошат тавром даної породи і видають документи, що підтверджують їх походження. Українські коні користуються великим успіхом за кордоном, їх купують і орендують професійні команди спортсменів.

Отримавши заряд позитивної енергії від спілкування з благородними і граційними тваринами, екскурсанти вирушили в с. Сорокотяги на зустріч пригодам і новим враженням.

В контексті «Школи сільського підприємництва» в с. Сорокотяги в тематичній оселі Миколи Кармаліти у свій час відбулася апробація моделі «Тематичних сіл» для розвитку громад, пошуку можливостей створення інноваційних проектів у сфері туризму. Модель спирається на ідею знаходження або створення мешканцями унікальності своїх сіл та навколишньої місцевості і способу представлення її відвідувачам у вигляді розважальних, просвітницьких, відпочинкових заходів. Тож студенти, у товаристві викладачів, стали учасниками казкового дійства: разом із ельфами шукали ключі до чарівної скриньки, проходили квести, стріляли з арбалетів, оживляли яйце дракона, брали участь в майстер-класі із випікання лавашів та виготовляли оригінальні сувеніри. Поряд з цим власник тематичної оселі поділився зі слухачами власним досвідом, розповів про свої перші кроки в напрямку розбудови тематичного села, труднощі, з якими довелося зустрітися, проблемами та шляхами їх подолання. Зрештою, як з нуля, не маючи ні великих фінансів, ні знань та вмінь, маючи лише непереборне бажання втілити свою мрію в життя, створити власну невеличку справу, яка в майбутньому неодмінно приноситиме не лише моральне, а й матеріальне задоволення.

Сповнені непереборного бажання знову пуститися в подорож, стомлені, але такі щасливі туристи повернулися в стіни рідного університету.

 

Зі святом всіх, небайдужих до туризму людей!