Меню

Туристично-економічний форум 2023

       9-10 червня 2023 року у стінах Уманського національного університету садівництва відбувся туристично-економічний форум «Туризм в Україні: вимоги сьогодення». Колектив кафедри та студенти спеціальностей 241 Готельно-ресторанна справа та 242 Туризм і рекреація взяли активну участь у заході.

      У центрі уваги туристично-економічного форуму 2023 стали важливі питання, що стосуються розвитку туристичної галузі та його впливу на економіку. Один з ключових аспектів, який був розглянутий на форумі, — це формування механізмів внутрикризового управління туристичним бізнесом в умовах сучасності. У змінних економічних та соціальних умовах, зокрема під час кризових ситуацій, необхідно мати ефективні інструменти для управління та адаптації до змін, аби зберегти стійкість туристичного сектору.

         На форумі обговорювались різноманітні питання:

- Формування механізмів внтикризового управління туристичного бізнесу в сучасних умовах

- Розвиток регіонів через кластерні моделі. Як створити успішний кластер.

- Міжнародна підтримка кластерного розвитку території

- Культурна та креативна індустрії в розвитку території

- Імерсивні методи в туризмі на прикладі туру «Шляхами трипільців»

- Реабілітаційний туризм-вимоги сьогодення, можливості міжнародного партнерства

     На форумі відбулась презентація проектів та маршрутів. Які реалізують громади в період війни. Усі бажаючі мали можливість взяти участь у промо-турах в межах маршрутів агротуристичного кластеру «Шляхаи Трипільської Праматері» до яких входили:

-         Екскурсійна програма «Гостинна земля трипільців» Умань-Тальне, палац Шувалових- с. Легедзине, ДІКЗ «Трипільська культура».

-         Екскурсійна програма «5D подорож-магія природи» Умань, с. Роги ботанічний сад С. Дорошенка.

Уманська міська територіальна громада, представлена заступником мера з виконавчими органами Світланою Волошенюк, підписала меморандум про співпрацю та партнерство з 19 територіальними громадами, 3 агентствами регіонального розвитку, Державним історико-культурним заповідником "Трипільська культура" та Національним дендрологічним парком "Софіївка" Національної академії наук України з метою створення та реалізації агротуристичного кластера "Шляхи Трипільської праматері" на територіях Черкаської, Вінницької та Кіровоградської областей.

 

Світлана ТИМЧУК,

доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи