Участь у неформальній освіті: приклад успішного навчання

Неформальна освіта стає все більш популярною серед студентів, які прагнуть розширити свої знання та навички за межами традиційного навчального процесу. Яскравим прикладом цього є здобувачы спеціальності 242 "Туризм і рекреація" Кушнір Станіслав та Клименко Анастасія які успішно пройшли онлайн курс на платформі Prometheus "ІТ-продукт з нуля: з чого розпочати та як розвивати?".

Цей курс охоплює такі важливі теми, як:

• Ідеї.
  • Цілі.
  • Цінність.
  • Підхід Business Bootstrapping Canvas.
  • Віральність.
  • B2B, B2C.
  • Маркетинг.
  • Підтримка клієнтів.
  • Команда, аутсорс, делегування.
  • Життєві показники бізнесу.
  • Цінність компанії.
  • Продажі.
  • Продажі продукту.

Ключові теми з даного курсу перегукуються з темами дисципліни «Програмний туроперейтинг». Наприклад:

• Тема 5. Робота з клієнтами в межах туристичної програми безпосередньо пов'язана з розділами курсу, що стосуються підтримки клієнтів, віральності та маркетингу.
  • Тема 8. Системи реалізації програм перебування туристів перегукується з розділами курсу про життєві показники бізнесу, цінність компанії, та роботу з командами, включаючи аутсорс і делегування.

Участь у таких курсах дає здобувачам можливість отримати додаткові знання та навички, які можуть бути корисними як в академічній, так і в професійній сфері. Вони дозволяють:

• Покращити розуміння сучасних бізнес-процесів та маркетингових стратегій.
  • Освоїти нові інструменти для управління проектами та командами.
  • Підвищити конкурентоспроможність на ринку праці.

Бакал Руслан, здобувач спеціальності 242 "Туризм і рекреація"  успішно пройшов онлайн курс на платформі Prometheus «Інформаційна безпека».

Деякі теми курсу «Інформаційна безпека» перегукуються з темами дисципліни «Програмний туроперейтинг», а саме:

-  Модуль 1. Стратегія захисту та Модуль 9. Захисти свій пристрій пов'язані з Тема 1. Складові програмного туроперейтингу, де розглядаються питання безпеки програмного забезпечення для туризму.

-  Модуль 5. Сумнівні джерела перегукується з Тема 3. Туристичне оцінювання організації туру, де йдеться про перевірку достовірності інформації про туристичний ресурс.

-  Модуль 6. Обманули з цифрами стосується Тема 6. Документообіг туроперейтингу, оскільки включає перевірку статистичної інформації, що є важливим аспектом бухгалтерського обліку та статистичної документації.

-  Модуль 8. Захисти себе і своїх та Модуль 10. Пишіть листи перегукуються з Тема 7. Програмне забезпечення програмному туроперейтингу, де розглядаються інструменти для безпечної комунікації та захисту даних.

Участь у таких курсах, як «Інформаційна безпека», дає здобувачам можливість:

• Отримати нові знання та навички, які не завжди можна здобути в рамках традиційної освіти.
  • Підвищити свою обізнаність у питаннях інформаційної безпеки, що є актуальним у сучасному цифровому світі.
  • Підготуватися до викликів, пов'язаних з маніпуляціями та дезінформацією, що особливо важливо в туристичній сфері.

Бакал Руслан і Кушнір Станіслав продемонстрували ініціативу та прагнення до саморозвитку, успішно завершивши курс на платформі Prometheus. Це свідчить про важливість неформальної освіти як доповнення до формальної освіти, що сприяє всебічному розвитку майбутніх фахівців у сфері туризму та рекреації.

Світлана Тимчук

к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи