Участь представника кафедри туризму та готельно-ресторанної справи у міжсекторальному воркшопі «Спільна спадщина: ознакування об’єктів та місць пам’яті»
Людмила Транченко – завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС, взяла участь 29-30 вересня в міжсекторальному воркшопі «Спільна спадщина: ознакування об’єктів та місць пам’яті» в рамках грантового проекту «ReHerit», який відділ культури Уманської міської ради реалізує спільно з Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Для міста Умань – це не просто цікавий, а й дуже важливий проект, який, сподіваємося, допоможе нам вивчити та переосмислити культурно-історичне багатство. Хочемо знати, як зробити місто туристично привабливим, використовуючи ширшу палітру цікавих об’єктів, якими багате наше місто, – розповідає координаторка проекту в Умані Людмила Гекалюк.
Міжсекторальний воркшоп зібрав представників туристичної індустрії, де місцеві органи влади, громадські організації, ініціативи, дослідники об’єднуються в спільноту людей, яка разом працює з культурною спадщиною міста. Учасники воркшопу два насичені та плідні дні обговорювали низку нагальних питань, зокрема: про підходи до вибору місць, підготовку текстів, функціональність та естетичність інформаційних таблиць, ознакування об’єктів та місць пам’яті. Адже у світі глобальні тенденції збереження культурної спадщини актуалізувалися ще протягом останніх десятиліть.
Варто зазначити, що учасники заходу багато говорили про важливість популяризації культурних об’єктів серед молоді, яка у майбутньому також має займатися їх охороною і збереженням. А також дискутували про виклики та можливості ХХІ століття у збереженні культурної спадщини, зокрема про нові технології, техногенні впливи та глобалізацію.
Дуже приємно, що міжсекторальний воркшоп «Спільна спадщина: ознакування об’єктів та місць пам’яті» відбувся саме у м. Умань, тому що це означає визнання ролі і значення тієї культурної спадщини, яка є в нашому місті. За її результатами ми будемо бачити, які напрямки руху і які перші кроки нам потрібно зробити по відновленню і збереженню пам’яток культурної спадщини.
Людмила Транченко,
завідувач кафедри туризму та
готельно-ресторанної справи
Уманського національного університету садівництва