Участь у міжнародному навчальному курсі для академічного персоналу «Distance education. Course for university teachers» у Кишиневі, Молдова

Доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Світлана Тимчук взяла участь у міжнародному навчальному курсі для академічного персоналу під назвою «Distance education. Course for university teachers», що тривав з 1 по 21 серпня 2024 р.

Курс, спеціально розроблений для університетського персоналу, який прагне стати кваліфікованими репетиторами, надає знання та навички, необхідні для ефективного надання персоналізованої академічної допомоги студентам поза традиційним навчальним середовищем. Учасники курсу мали змогу ознайомитися з основними принципами обов'язків, вимог і навичок тьютора в роботі зі студентами.

Основна мета репетиторства - навчити здобувачів ефективно виконувати домашні завдання самостійно та розвивати навички самостійного пошуку відповідей. Взаємовідносини між викладачем і здобувачем є ключовим аспектом успішного навчання, який суттєво впливає на результати та загальний досвід студента. Протягом курсу особлива увага приділялася розвитку позитивних і продуктивних стосунків між тьюторами і здобувачами, включаючи відповідальність, пунктуальність, конфіденційність тощо.

Курс обсягом 3 кредити (90 годин) складався з трьох модулів:

1. Модуль 1: Розуміння ролі тьютора – учасники дізналися про важливість ролі тьютора в університетському середовищі.
  2. Модуль 2: Консультування та навчання в дистанційній освіті за допомогою цифрових технологій – цей модуль був присвячений використанню інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для дистанційного навчання та їх потенціалу у створенні віртуальних навчальних середовищ.
  3. Модуль 3: Організація та впровадження дистанційної освіти – платформа MOODLE – детально розглянуто приєднання та використання платформи MOODLE, яка широко використовується в Молдові та Україні.

Після успішного завершення курсу, Світлана Тимчук отримала знання та навички, які дозволяють їй:

• Розуміти роль тьютора в університетському середовищі.
  • Розробляти індивідуальний підхід до стилю навчання здобувачів.
  • Встановлювати кодекс етики для викладачів та здобувачів.
  • Застосовувати етичні практики у репетиторстві та роботі зі здобувачами вищої освіти.
  • Виявляти та вирішувати проблеми, пов'язані з платформою MOODLE у процесі навчання.

Участь у такому престижному курсі підкреслює прагнення нашого університету забезпечувати високий рівень академічної підготовки та постійний професійний розвиток викладачів.