Участь у презентації проєкту «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, інклюзія та креативність» ЗНУ
Студенти спеціальності 242 Туризм та викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи 13 травня 2023 р. взяли участь у презентації проєкту «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, інклюзія та креативність» Запорізького національного університету («European practices of social entrepreneurship: sustainability, inclusion and creativity»), Erasmus+ за напрямом Програми ім. Жана Моне, номер проєкту 101085348 – EUROSECRET – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH.
Наталія Венгерська ознайомила слухачів з питанням важливості соціального підприємництва для молоді. Вона розповіла, що соціальне підприємництво в сфері туризму, фермерства, креативних індустрій та інших видів підприємництва може бути реалізоване через онлайн-платформи за допомогою різних моделей.
Соціальні підприємства можуть використовувати онлайн-платформи для продажу товарів або послуг і розподілу прибутку між співвласниками та соціальними ініціативами. Соціальні підприємства можуть надавати онлайн-курси, консультації та інші навчальні послуги через веб-платформи.
Доповідач наголосила, що використання онлайн-платформ розширює можливості соціального підприємництва, дозволяючи залучити більше клієнтів, спонсорів та партнерів, а також просувати соціальну місію підприємства.
В проекті передбачається розгляд європейських практик створення соціального підприємництва. Мержинський Євген розповів про європейський досвід підтримки інтелектуального капіталу та наслідки до яких призвела російська агресія і як це впливає на збереження інтелектуального капіталу в Україні. Доповідач презентував суть практичних завдань у модулі європейські та українські практики ведення соціального бізнесу.
Ірина Бакаленко ознайомила з питаннями медіаграмотності для соціального підприємництва. Доповідач розповіла про важливість медіаграмотності та розповіла слухачам як не потрапити на маніпуляції.
Анна Перевєрзева ознайомила слухачів вебінару з важливістю соціального підприємництва як інноваційної моделі бізнесу в умовах економіки. Соціальні підприємства забезпечують розв'язання соціальних проблем і сприяють поліпшенню благополуччя спільноти або суспільства загалом. Їхні цілі не обмежуються лише прибутковістю, а включають соціальний вплив і зміни. Соціальні підприємства пропонують нові інноваційні рішення для вирішення соціальних проблем. Вони можуть використовувати нові технології, моделі бізнесу або підходи, які змінюють традиційні практики і покращують ефективність.
Слухачів ознайомили з європейською та американською моделями соціального підприємництва та досвідом діяльності соціальних підприємств в Україні.
Дякуємо організаторам та виконавцям проекту за змістовний та цікавий вебінар.
#EUROSECRET_2023
Світлана ТИМЧУК,
к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи