Меню

Участь у XІII Міжнародній науково-практичній конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти»

        У період 07 по 08 листопада 2024 року науково-педагогічний склад кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУС взяли онлайн участь у XІII Міжнародній науково-практичній конференції «Європейська інтеграція вищої освіти України в контексті Болонського процесу. Цифровізація та забезпечення якості вищої освіти для забезпечення рівного доступу до якісної вищої освіти».

 

       Захід набув широкомасштабного формату, оскільки його організаторами стали: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Інститут вищої освіти НАПН України, Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Спілка ректорів закладів вищої освіти України, Національний Еразмус+ офіс в Україні та Національні експерти з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+.

        Конференція проходила у гібридному форматі – на платформі ZOOM та на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

        Ціль конференції полягала у розвиненні компетентностей для впровадження цифрових освітніх програм з урахуванням забезпечення та удосконалення якості відповідно до ESG, для використання ідентифікованих показників для оцінювання цифрових освітніх програм у межах акредитації, підготувати відповідні рекомендації.

        Цільовими групами заходу були: здобувачі вищої освіти та працівники ЗВО, організації роботодавців, асоціації студентів, представники Міністерства освіти і науки України, Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національної академії педагогічних наук України, Національні експерти з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ (HERE).

      Участь у конференції дала змогу її учасникам набути таких результатів:

– розуміти фактичний вплив цифровізації на розвиток, якість та інклюзію в ЄПВО та Україні

– визначати шляхи модернізації зовнішнього та внутрішнього забезпечення якості для цифрових освітніх програм в Україні з урахуванням трендів EHEA, а також особливостей забезпечення якості цифрової вищої освіти в умовах криз/надзвичайних ситуацій (пандемія, масштабна війна)

– ідентифікувати критерії та показники для оцінювання цифрових освітніх програм у межах акредитації

       По завершенні конференції її учасники мали змогу отримати вичерпні відповіді на запитання щодо ключових аспектів євроінтеграції вищої освіти України в контексті Болонського процесу та цифровізаційних аспектів освітньої діяльності в Україні.

Раїса Кожухівська,

к.е.н., доцент кафедри туризму 

та готельно-ресторанної справи УНУС