Участь в онлайн зустрічі «Акредитація освітніх програм: які новації та виклики для ЗВО?»
05 вересня 2024 року викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУС були присутні на онлайн зустрічі «Акредитація освітніх програм: які новації та виклики для ЗВО?». Даний захід організовувався та проводився ГО «Прогресильні» спільно з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Зустріч призначалася для представників наукової спільноти та усіх, зацікавлених в акредитаційному процесі, осіб.
Захід проходив на платформі Zoom та транслювався на Facebook-сторінці ГО «Прогресильні» https://www.facebook.com/progresylni.
Ключові питання заходу полягали у наданні вичерпної інформації щодо того: якою буде акредитація по-новому? Які зміни відбудуться у процедурі здійснення акредитації освітніх програм за Положенням 2024 року? Як здійснюватиметься постакредитаційний моніторинг?
Спікерами заходу були: Андрій Бутенко – Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, науковець, освітянин в галузі історії права, експерт у сфері забезпечення якості вищої освіти, кандидат історичних наук, доцент; Олена Єременко – заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, експертка у сфері забезпечення якості вищої освіти, докторка філологічних наук, професорка; Іван Назаров – заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Голова Апеляційного комітету Національного агентства, правознавець, науковець та освітянин в галузі судової влади, адвокатури, прокуратури, якості вищої освіти, експерт з академічної доброчесності, доктор юридичних наук, професор.
У ході онлайн зустрічі Андрій Бутенко розповів про деякі особливості проведення акредитацій; процедури, форми, права і можливості учасників акредитаційного процесу; досконало ознайомив зі змінами підходів до оцінювання освітніх програм та коригування вимог критеріїв оцінювання; фінансові можливості реалізації акредитацій тощо.
Олена Єременко у своїй доповіді закцентувала увагу на тому, що освітні програми, які реалізуються ЗВО, повинні узгоджуватися із цілями сталого розвитку, бути практико-орієнтованими та відповідати законодавству України. Нею було докладно роз’яснено зміни у процедурі оцінювання освітніх програм, умови призупинення акредитаційного процесу та особливості формування експертних груп для проведення експертиз освітніх програм у ЗВО.
Іван Назаров розповів про нюанси здійснення постакредитаційного моніторингу освітніх програм, можливості, терміни та умови його проведення.
Наприкінці онлайн зустрічі її учасники мали змогу отримати вичерпні відповіді на свої запитання стосовно акредитаційного процесу.
Дякуємо організаторам та спікерам заходу за можливість взяти участь в онлайн зустрічі та надані змістовні роз’яснення щодо інновацій у процесі здійснення акредитаційних експертиз.
Раїса Кожухівська,
к.е.н., доцент кафедри туризму
та готельно-ресторанної справи УНУС