Меню

Участь здобувачів освіти у пленарному засіданні ІV Міжнародної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти «Сталий розвиток туризму на засадах партнерства: освіта, наука, практика»

        16 травня 2025 р. у Львівському торговельно-економічному університеті відбулась ІV Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти «Сталий розвиток туризму на засадах партнерства: освіта, наука, практика», участь у якій взяли здобувачі вищої освіти, які навчаються за спеціальностями «Туризм та рекреація» і «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг» в Уманському національному університеті.

      Організатором конференції виступила кафедра туризму та готельно-ресторанної справи Львівського торговельно-економічного університету. Конференція пройшла у змішаному форматі: офлайн і онлайн завдяки використанню сервісу відеотелефонного зв’язку zoom.

 

    Метою конференції є зібрання студентів, аспірантів, молодих учених та дослідників, щоб поділитися своїми знаннями та новими ідеями, а також обговорити сталий розвиток туризму та індустрії гостинності. Крім того, конференція також надає можливість молодим науковцям зустрітися та взаємодіяти з вітчизняними та іноземними учасниками.

    Відкрили конференцію і виступили з вітальним словом проректор з наукової роботи Львівського торговельно-економічного університету, д.е.н., професор Богдан Семак та  декан факультету товарознавства, управління та сфери обслуговування, к.т.н., професор Володимир Гаврилишин, які побажали учасникам плідної роботи.

 

     Пленарне засідання відбулось у форматі проведення 3 панельних дискусій.

      Панельна дискусія 1 «Туризм як стратегія національної відбудови: меморіальні маршрути і культурна терапія (місця, які змінюють)». Модератор: Юрій Миронов – к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Львівського торговельно-економічного університету.

      Панельна дискусія 2 «Практичний досвід сталого туризму в умовах війни та післявоєнної відбудови: волонтерський, соціальний, військовий туризм, роль місцевих громад у розвитку туризму; соціальне підприємництво, ветеранські ініціативи, нові туристичні бренди». Модератор: Марія Топорницька – к.геог.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Львівського торговельно-економічного університету.

      Панельна дискусія 3 «Економіка туризму, менеджмент гнучкості, торгівля, креативні індустрії й локальні бренди у розвитку регіонального туризму, digital & smart технології». Модератор: Ірина Тучковська – к.е.н, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Львівського торговельно-економічного університету.

 

     З доповідями виступили молоді науковці, які досліджували проблеми в сфері менеджменту та економіки туризму, соціального підприємництва, ветеранських ініціатив, розробляли нові туристичні бренди та меморіальні маршрути, розглядали стратегічні напрями перспективних видів туризму та рекреації, аналізували тенденції розвитку туризму в Україні та світі, вивчали практичний досвід сталого туризму в умовах війни та післявоєнної відбудови: волонтерський, соціальний та військовий туризм; роль місцевих громад у розвитку туризму.

      Доповіді представили науковці з університетів:

- Львівського торговельно-економічного університету;

- Хмельницького національного університету;

- Уманського національного університету;

- Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут»;

- Державного торговельно-економічного університету.

 

      На пленарному засіданні конференції з доповідями виступили:

      Анастасія Полюхович, студентка 41-гр групи «Розвиток паломницького туризму в м. Умань Черкаської області» (науковий керівник – Транченко Л.В., д.е.н., професор кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУ);

      Євгеній Клюєв, студент 41-тм групи «Незвичайні види туризму»   (науковий керівник – Саковська О.М., к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУ).

        Доповідь-презентацію англійською мовою «Types of tourism: an overview and contemporary challenges» підготувала студентка 11-тм групи Анна Головчук (науковий керівник – Кожухівська Р.Б., к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУ).

       Доповіді і презентації здобувачів вищої освіти вийшли насиченими й цікавими. Конференція проходила в дружній, творчій обстановці. Науковці дискутували, обговорювали шляхи вирішення нагальних проблем сьогодення. За результатами роботи конференції учасникам було видано сертифікати.

 

     Подібні заходи стимулюють здобувачів вищої освіти поділитись своїми науковими напрацюваннями, обмінятись результатами наукових досліджень з колегами. Це вселяє надію на те, що вітчизняна наука надає усі перспективи для розвитку молодих науковців як на національному, так і на міжнародному рівні.

 

Олена САКОВСЬКА,

к.е.н., доцент кафедри туризму

та готельно-ресторанної справи