Меню

Уманська Масляна – культурно-пізнавальний та гастрономічний туризм

За українськими традиціями в останній тиждень перед Великим постом прийнято відзначати свято Масляної. Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. Свято зародилося ще в стародавній слов’янській язичницькій культурі. Люди здавна на Масляну випікали млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою.

У цей день українці каталися на конях, ходили в гості, влаштовували в складчину веселі застілля, готували вареники, млинці, пригощалися горілкою. Тиждень перед Масляною називали «всеїдним», оскільки протягом цього часу церковний статут дозволяв їсти скромні продукти. У народній свідомості Масляна сприймалась як найкращий у році час, який асоціювався із ситістю й веселощами, звідки народилося прислів’я: «Не завжди котові Масляна».

 Ініціатором відновлення народних звичаїв і традицій, став міський голова Олександр Цебрій. За підтримки якого 12-13 березня вперше проходив фестиваль Уманська Масляна.

Програма фестивалю включала: майстер-класи з традиційних українських ремесел; ярмарок-продаж страв, продуктів та напоїв; обрядові дійства; концертну програму.

Фокус-напрямки фестивалю: культурно-пізнавальний та гастрономічний туризм.

 Поринути в атмосферу свята, більше дізнатися про традиції і обряди, спробувати млинці та вареники з різними начинками мали можливість студенти Уманського національного університету садівництва напряму підготовки «Туризм» та «Готельно-ресторанна справа». Цікаво студентам було дізнатися про історію та традиції цього свята.

 До фестивалю долучилися ресторатори міста, які, презентуючи заклад, пропонували гостям до смакування свої вишукані страви та напої. Власники кав’ярень та ресторацій винесли особливу атмосферу їхнього закладу на вулицю.

Уманська Масляна супроводжувалася гучними народними гуляннями: веселі пісні, танці, ігри, приготуванням млинців і вареників та ситне частування. Багато різноманітних майстер-класів (різьблення, лялька-мотанка, декупаж, розфарбовування гіпсових фігурок) та святковий концерт з різноманітними конкурсами.

 Весело і яскраво проходило святкування Уманської Масляної. Сподіваємося, що даний фестиваль стане традиційним, популяризуватиме традиції та культуру нашого народу, стане комерційним брендом та допоможе розвинути Умань, як туристичний центр.