Вебінар «Автентична українська кухня як туристичний продукт»
Незважаючи на обмежувальні заходи, ми не зупинили освітній процес, а трансформували його в онлайн-площину. Так, 05 червня викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяли участь в ZOOM-вебінарі «Автентична українська кухня як туристичний продукт».
Смачно розповідала про вікові традиції української кухні Олена Щербань, доктор історичних наук, етногиня, автор і модератор Міжнародного етнофестивалю-квесту «Борщик у глиняному горщику».
Вебінар охопив важливі і цікаві питання. Чому італійці в першу чергу вибирають італійські ресторани для візиту, пишаються своєю гастрономічною культурою, пристрасно готові відстоювати її першість? А в Україні все з точністю навпаки: ми готові їсти піцу і суші, навчилися відрізняти фо від рамена, але при цьому українську кухню сприймаємо, як щось тривіальне, нецікаве. Хоча українська кухня за різноманітністю продуктів і технік, за багатством смаків абсолютно фантастична, і легко могла б дати фору практично будь-який з європейських національних кухонь.
Національна кухня у всьому світі вважається найважливішою частиною національної культури та є одним із важливих факторів залучення іноземних туристів до країни. Українська кухня також може відігравати роль суттєвого фактору стимулювання туристичних потоків. Україна здатна запропонувати конкурентоспроможні гастрономічні тури, що включатимуть в себе як знайомство з традиційними стравами, так і напоями.
Гастрономічний туризм – це нове явище, що розвивається як новий туристичний продукт, обумовлений, зокрема, тим фактом, що за даними спеціалізованої літератури більше третини туристичних витрат припадає на їжу. Тому кухня туристичної дестинації є одним із надзвичайно важливих аспектів, що визначає якість відпочинку.
Всесвітня асоціація гастрономічного туризму визначає гастрономічний туризм як подорожі з метою отримання аутентичного досвіду, заснованого на культурі споживання їжі або напоїв; відкритті унікальних місць та їхньої культури через національну кухню. Гастрономічний туризм також можна вважати допоміжним інструментом у пізнанні культурної спадщини країн та регіонів світу, оскільки страви національної кухні є одним із елементів, що відображають спосіб життя, світогляд, традиції етносів.
Гастрономічні враження від нових місць – одна з головних складових справжньої подорожі. Завдяки етнічній неоднорідності та сусідству з безліччю країн Україна може похвалитися широким розмаїттям локальних кухонь і особливих страв.
У кожній області, в кожному місті можна знайти заклади, що зберігають вікові традиції та розкривають все різноманіття української кухні. Гуляшна зупка, ситний банош, юшка та борщ, рапани й бички, пампушки і галушки, домашнє вино, наливки та настоянки – це лише мала частина того, що може запропонувати щедра українська кухня в різних регіонах нашої країни.
Надзвичайну зацікавленість і обговорення у викладачів та студентів викликав даний вебінар. Кафедра висловлює щиру подяку Олені Щербань та колективу кафедри туристичного та готельного бізнесу НУХТ за такий насичений та пізнавальний захід.
Діана Нагернюк
доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи