Вебінар «Туристичний потенціал індустріального міста (на прикладі Кривого Рогу)»
03.11.2022 р. студенти і викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи стали учасниками вебінару «Туристичний потенціал індустріального міста (на прикладі Кривого Рогу)» організованого кафедрою туризму та країнознавства Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського та КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».
Учасниками вебінару були фахівці, науковці та студенти з різних куточків України. На вебінарі були присутні представники Університету ім. Альфреда Нобеля, Маріупольського державного університету, Львівського торговельно-економічного університету, Національного університету «Запорізька політехніка», КЗВО «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» ЗОР, Комунального позашкільного навчального закладу «Палац дитячої та юнацької творчості Центрально-Міського району» КМР, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Львівського національного університету природокористування, Комунального позашкільного навчального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості Металургійного району» Криворізької міської ради та інші.
Доповідачем була Ганна Літвінчук, гідесса з м. Кривий Ріг.
Під час вебінару обговорювались перспективи розвитку туризму у найдовшому місті Європи «Залізному серці» України. Кривий Ріг це третє місто по величині у світі та найглибше у Європі. Особливістю Кривого Рогу є те, що місто не має центру. Натомість є багато центрів, які поєднують промислові та культурні центри міста.
Сьогодні Кривий Ріг позиціонує себе як місто з розвинутим промисловим туризмом. Місто також має велику кількість зелених насаджень та парків.
Індустріальний туризм це емоції через пізнання. Туристи мають можливість ознайомитись з процесами видобутку заліза, виробництва металу та інше.
Ганна Літвінчук ознайомила слухачів з перспективами створення туристичного інформаційного центру у м. Кривий Ріг задля покращення рівня обслуговування туристів.
Кривий Ріг – місто, що упевнено рухається вперед на шляху до розвитку туристичної інфраструктури. Промоція міста працює злагоджено, туристичні гіди є, маршрути сформовані і наразі здійснюється діджиталізації туристичного сектору.
До війни в місті здійснювалась значна кількість туристів, було підписано Меморандум щодо розвитку промислового туризму. Інститут розвитку міста є посередником між туристами та підприємствами міста.
Гідесса розповіла про перспективи використання техногенних ландшафтів міста, Криворізьких гір, затоплених гранітних кар’єрів у туристичних цілях.
Дякуємо організаторам вебінару за можливість ознайомитись з особливостями туристичного сектору м. Кривий Ріг а Ганні Літвінчук за цікаву та змістовну доповідь.
Світлана ТИМЧУК,
к.е.н., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи