Відкрита лекція «Кластери в сільському зеленому туризмі»
На сьогоднішній день розвиток освіти і науки неможливо уявити без міжнародного співробітництва, адже саме воно сприяє залученню науковців, викладачів та здобувачів вищої освіти до світового інформаційного простору, набуттю передового досвіду організації освітнього процесу.
З цією метою 9 та 11 листопада здобувачі вищої освіти зі спеціальностей 242 «Туризм» та 241 «Готельно-ресторанна справа» та викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва прослухали відкриті лекції Марта Реймана, доцента з управління рекреацією Талліннського університету (Естонія). Організатором зустрічі виступила кафедра країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Темою лекцій були «Чого хочуть туристи та як Україна може отримати користь від глобальних тенденцій сільського зеленого туризму» та «Кластери в сільському зеленому туризмі».
Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний презентаційний матеріал, який включав картографічні, статистичні, графічні та фотографічні дані по зазначеній тематиці, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів на протязі всього заняття.
На завершення зустрічі Март Рейман, який є керівником Україно-естонського проєкту «Кластери в сільському зеленому туризмі», запропонував здобувачам вищої освіти заповнити анкету для участі в цьому проєкті.
Мета проєкту: скласти карту українських кластерів сільського туризму, виявити потреби учасників кластера та виявити історії успіху та вузькі місця кластерів, сприяти спілкуванню та обміну досвідом між підприємцями з різних регіонів України. Дана анкета оформляється з метою відбору учасників проєкту серед студентів протягом 2021-2022 н.р. Оскільки за проєктом передбачені поїздки по регіонах, участь студентів можлива в деяких обраних напрямках (за бажанням, за місцем проживання). Участь у проєкті дозволить використовувати зібрану інформацію для написання курсових та дипломних робіт, статей, тез доповідей на конференціях.
Швидкоплинні зміни у соціальному, економічному та політичному житті нашого суспільства відповідно впливають і на систему вищої освіти. Слід акцентувати увагу на тому, що кожна людина унікальна і здатна до навчання, тож подібні заходи стимулюють викладачів поділитись своїми науковими напрацюваннями, обмінятись досвідом на міжнародному діловому рівні, результатами наукових досліджень з колегами та здобувачами вищої освіти.
Олена Саковська,
доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи