Воєнний стан в Україні: наслідки для сфери гостинності
Всеукраїнський круглий стіл «Воєнний стан в Україні: наслідки для сфери гостинності», в якому взяли участь науково-педагогічний колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУС та студенти спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» і «Туризм» за запрошенням колег із Чернівецького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету, був направлений на обговорення та визначення основних тенденцій і особливостей розвитку закладів готельно-ресторанного господарства в умовах війни та визначення перспектив їх роботи у повоєнний період.
Робота круглого столу розпочалася з виступу Анатолія Вдовічена, директора ЧТЕІ ДТЕУ, який окреслив основні тенденції функціонування сфери HORECA в умовах воєнного стану та зазначив її основні принципи: вистояти, зберегти команду, робочі місця та продовжувати працювати і удосконалюватися заради перемоги.
Модераторка заходу, доцентка Тетяна Незвещук-Когут ознайомила учасників з програмою та представила запрошених експертів і науковців, серед яких Христина Помогаєва, начальник відділу туризму департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради; Наталія Гордієнко, проректор з наукової роботи Хортицької національної академії, м. Запоріжжя; Олександр Камушков, професор кафедри туризму та рекреації ОНТУ, м. Одеса; Вікторія Ткач, д.е.н., професор кафедри менеджменту і логістики ОНТУ, м. Одеса – м. Ташкент (Узбекистан); Ольга Николайчук, зав. кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва Донецького університету економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського, м. Кривий Ріг; Лілія Корчевська, професор кафедри менеджменту, маркетингу і туризму Херсонського національного технічного університету, м. Херсон; Марія Паска, зав. кафедри готельно-ресторанного бізнесу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, м. Львів; Вікторія Язіна, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Університету митної справи та фінансів, м. Дніпро.
Програма конференції включала обговорення доповідей «Особливості діяльності Reikartz Hotel Group в Україні під час воєнного стану» Ірини Магалецької, керівника відділу навчання Reikartz Hotel Group (Head of T&D department), тренера по сервісу найбільшої в Україні готельно-ресторанної мережі; «Особливості розвитку ресторанного бізнесу у м. Львів під час війни» Сергія Совенко, шеф-кухаря, кулінарного експерта, члена суддівських колегій міжнародних конкурсів кулінарного мистецтва; «Про особливості просування готельних послуг під час воєнного стану» Олександра Чорного, бізнес-тренера, керівника, засновника Smart Education Hotel School; «HORECA Одеси під час воєнного стану: перспективи та можливості відновлення у поствоєнний період» Віктора Тітова, бренд-шефа мережі ресторанів G-Group, засновника Асоціації шеф-кухарів Півдня України, бренд-амбасадора компанії METRO.
Костянтин Онікієнко, шеф-кухар, StartUp-кухар; Дмитро Спека, керуючий ГРК «Viktoria deluxe»; Світлана Басенко, шеф-кухар, заст. голови Буковинської гільдії кулінарів ГО «Український кулінарний союз» розповіли про власний досвід ведення готельно-ресторанного бізнесу під час війни.
Кафедра щиро дякує колегам за можливість взяти участь в обговоренні питань з відновлення та популяризації роботи ресторанів в надскладний для України період.
Любов Коваленко, к.е.н., доцент
кафедри туризму та готельно-ресторанної справи