Меню

Work-shop «День Святого Валентина»

Це свято оповите численними легендами і міфами. Букви зібрали цікаві факти про історію та традиції дня всіх закоханих.

Як було припущено в XVII столітті у Франції істориком Луї-Себастьяном Тіллемоном, історія свята, можливо, бере свій початок з Стародавнього Риму.

Існують і інші версії, які пов'язують свято з особистістю святого Валентина. Він, імовірно, названий по імені одного з двох ранньохристиянських мучеників з ім'ям Валентин. Йдеться про Валентина Інтерамського і Валентині Римському.

Валентин Інтерамського (Італійський) жив в італійському місті Терні в III столітті і був страчений (згідно з одними даними в 269 році, за часів імператора Клавдія II, згідно з іншими - в 273 році, за часів імператора Авреліана). Валентин був єпископом міста Інтерамна (сучасний Терні) в Умбрії (Італія). Згідно з переказами, у нього був дар цілительства. Так, коли у римського аристократа Кратон захворів син, то після безуспішних звернень до лікарів батько покликав єпископа Валентина, який молитвою зцілив юнака і тим самим навернув до християнства його самого і його батьків. Згодом Валентин був заарештований, після його відмови принести жертву язичницьким богам його піддали мукам, а потім обезголовили.

Тіло Валентина було перенесено його учнями в Інтерамна.
У IV столітті над його гробницею була побудована базиліка, що збереглася після ряду реконструкцій до теперішнього часу.
В її головному вівтарі зберігаються мощі святого Валентина.

Також є згадки і про Валентина - римському священика і лікаря, який працював в Римі і якого стратили (ймовірно через усікновення голови) під час гонінь на християн за правління імператора Клавдія II Готика (268-270) саме 14 лютого. У 1836 році Папа Римський Григорій XVI передав останки священика церкви в Дубліні, де вони зберігаються досі.

14 лютого 2020 року на базі навчальної лабораторії кафедри туризму та готельно-ресторанної справи був проведений work-shop «День Святого Валентина». Колектив кафедри та студенти 1-го курсу вирішили підтримати військових на Cході країни. Цей день об'єднує всіх. Не дивлячись на те, що кожна професія має персональний святковий день, всі святкують День закоханих. Саме тому й вітання були обрані у вигляді віршів та прози на привітальних листівках – валентинках.

В цей день прийнято дарувати один одному "валентинки" - листівки з поздоровленнями. Вважається, що перше привітання з Днем Валентина в 1415 році написав Карл, герцог Орлеанський, своїй дружині, в той час як був укладений в Лондонський Тауер. Одна з написаних ним "валентинок" збереглася до цих пір.

Всі привітання студентів були передані військовим з самими теплими побажаннями.