ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ ТА ВИКЛАДАЧІ УНУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ «ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ МАЛОГО ФЕРМЕРСТВА: ДОСВІД ЄС ДЛЯ УКРАЇНИ»
25 березня 2025 року здобувачі вищої освіти спеціальностей 241 «Готельно-ресторанна справа та кейтеринг» і 242 «Туризм та рекреація», а також викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету взяли участь у тренінгу «Основні принципи сталого розвитку малого фермерства: досвід ЄС для України». Захід відбувся в рамках проєкту ЄС Erasmus+ напряму ім. Жана Моне «NEWAGRO» та об’єднав науковців, підприємців, представників влади й зацікавлену молодь.
Тренінг тривав з 09:30 до 15:30 та включав реєстрацію учасників, виступи експертів та обговорення актуальних питань. Вітальне слово виголосив Бондар Олександр Григорович, в.о. ректора Запорізького національного університету, який підкреслив важливість впровадження цілей сталого розвитку в агропромисловий комплекс України.
Серед основних доповідачів заходу були:
- Кушнір Світлана Олександрівна, яка представила європейський досвід партнерства в агросекторі;
- Луц Дмитро Миколайович, що розповів про аграрний протекціонізм на місцевому рівні;
- Федчишин Дмитро Володимирович, який розкрив правові аспекти створення фермерських господарств;
- Батракова Тетяна Іванівна, яка ознайомила учасників з грантовими можливостями фінансування бізнесу на селі.
Особливої уваги заслуговував воркшоп «Експортні можливості малого фермерства: агротуризм та креатив», де виступили Венгерська Наталя Сергіївна та Молчанова Євгенія, презентуючи реальні кейси успішного фермерства й агротуризму в Україні.
Учасники тренінгу мали змогу не лише отримати корисні знання щодо організації малого фермерства та фінансових можливостей для його розвитку, а й обговорити перспективи сталого розвитку сільських територій України.
Протягом заходу були розглянуті такі теми, як аграрний протекціонізм, регулювання земельних відносин, правові аспекти створення фермерських господарств, зміни податкового законодавства, програми банківського кредитування для агробізнесу, залучення ветеранів до сільського господарства та грантові можливості розвитку бізнесу на селі.
Участь у тренінгу надала здобувачам освіти Уманського національного університету можливість глибше ознайомитися з організацією малого фермерства, особливостями сільського туризму та перспективами розвитку сталого агробізнесу в Україні. Викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи також отримали корисну інформацію для впровадження нових підходів у навчальний процес.
Тренінг був реалізований у рамках проєкту ЄС Erasmus+ напряму ім. Жана Моне NEWAGRO та об’єднав представників Запорізького національного університету, Національного Еразмус+ офісу в Україні, органів влади, торгово-промислової палати, експертів проєкту Німецько-український агрополітичний діалог (АПД), АТ «ОТП Банк», власників аграрного бізнесу, представників територіальних громад, військових, громадських організацій та студентства.