3 квітня в рамках святкування 175-річчя Уманського національного університету садівництва на кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи було проведено інтерактивну гру «Я люблю туризм». В 248 аудиторії зібралися ті, хто не раз відчув у собі поклик мандрів, не зважаючи на те, куди він подорожував: до лісу, на берег річки, чи закордонні курорти.
Квест приурочений до дня сміху організували студенти 11-тм групи, для своїх старших друзів 2 курсу спеціальності «Туризм».
Учасники поділилися на дві команди: «Привіт Андрій» та «Коник – стрибунець». Їх чекали цікаві завдання на 4 точках. Перша точка ( вічно-зелений світ) команди мали без слів показати терміни або предмети пов'язані з туристичною діяльністю, на другій точці (місце для збагачення знань) розповісти значення іноземних абревіатур. Точка номер три готувала для наших студентів мозковий штурм – туристична вікторина. Останнім випробуванням на четвертій точці (місце де ваші м'язи панікують) були фізичні вправи на витривалість та витримку.
Краща студентка Уманського НУС навчається на туризмі
Нещодавно в Уманському НУС відбувся фінальний етап конкурсу «Лідер року». Переможницею якого стала студентка першого курсу спеціальності «Туризм» Катерина Куцик.
Саме слово трюфель походить від латинського «tuber», що означає наріст, бугор. Цукерку назвали в честь дорогоцінного делікатесу - гриба (чорного трюфеля) завдяки схожим зовнішнім виглядом. Згідно з однією з версій, цей кондитерський шедевр зобов'язаний своїм існуванням кулінарові і торговцю шоколадом з Шамбері Луї Дюфуру. Одного разу, напередодні нового, 1895 року, Луї не вистачило борошна для святкових солодощів. Щоб не займати продукти у сусідів, він змішав вершки і ваніль з какао-порошком і зробив з цієї маси цукерки. Бажаючи надати десерту закінченого вигляду, Дюфур вмочив кожну цукерку в розплавлений шоколад, а потім посипав какао. Перший в історії шоколадний трюфель був готовий!
Щорічно шоколатьє усього світу своїм неупередженим смаком визначає кращі зразки шоколадних трюфелів в категоріях "тверді трюфелі", "м'які" і "напівм'які". На конкурсну комісію подають свої шоколадні витвори сотні шоколатьє з різних країн світу.
Від теорії до практики: особливості роботи бариста
Гарний бариста не просто вміє готувати каву. Він підносить її до рангу мистецтва, він справжній художник, що легким рухом пітчера витворить розкішний лате-арт у чашці капучіно. Досвідчений бариста прекрасно розбирається в алкоголі і вміє готувати кавово-алкогольні напої: від класичної кави по-ірландськи до авторських. Бариста високого рівня вправно користується не тільки еспресо-машиною та кавомолкою, а й джезвою, пуроверами, аеропресом, перколяторами та будь-яким іншим екзотичним приладдям.
Нещодавно студенти разом з викладачами кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС спеціальності 242 «Туризм» та 241 «Готельно-ресторанна справа» відвідали кав’ярню «Coffee Shop Palma» з метою ознайомлення студентів з організацією роботи кав’ярні та особливостей роботи баристи. Працівниками бару було проведено відкритий коучинг, де провідні баристи міста поділилися секретами приготування традиційних та сучасних кавових напоїв.
На останньому тижні перед Великим постом, в Україні традиційно відзначають «Колодія» – старослов’янське свято на честь весняного Сонця, коріння якого сягає доби Трипільської культури. Його ще називають: Колодки, Масляниця, Сиропусний тиждень, Сирна неділя, Пущення, «Ніжкові заговини».
Студенти кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського НУС вирішили долучитися до українських традицій святкування Колодія та з гарним настроєм зустріти весну. З цією метою ними було організовано майстер-клас з приготування вареників. Майстер-клас це – відмінна ідея для всіх, хто бажає проявити власні кулінарні здібності і навчитися вміло справлятися з варениками, як це і прийнято в наших українських традиціях. Кожен з учасників дійства мав змогу самостійно приготувати вареники з різними начинками: картоплею, капустою, сиром, вишнями, а потім їх продегустувати.